Bayern na úvod jara prohrál v Dortmundu

DORTMUND/PRAHA

Přesně po čtyřiceti dnech se v pátek opět rozjela nejvyšší německá fotbalová soutěž. Jarní část bundesligy zahájil duel Dortmundu s Bayernem. Hned na úvod jara jeden z kandidátů na titul zaváhal, mnichovský klub totiž prohrál na Vestfálském stadiónu 2:3.

Bayernu se na podzim příliš nedařilo, přes nevyrovnané výkony se ale dokázal udržet na třetí příčce s tříbodovým odstupem na vedoucí Brémy. Gólman Mnichova Oliver Kahn si ještě před startem utkání užil od domácích fanoušků, kteří jej zásobili dostatkem banánů. První šanci měli domácí, kapitán Metzelder ale hlavičku po rohu Dedého nasměroval mimo branku Bayernu.

Za okamžik ale znovu Dedé z druhé strany poslal nadýchaný centr, stopeři Bayernu Lucio a van Buyten atakovali jeden druhého a maličký Lahm neuhlídal Alexandra Freie, který hlavou otevřel skóre.

Ve 25. minutě bylo vyrovnáno. Dlouhý centr Sagnola přistál na noze Daniela van Buytena, který napravil své zaváhání při úvodním gólu utkání. Bayern šel do šaten dokonce ve vedením. Desátým gólem v sezóně se blýskl ve 42. minutě nizozemský kanonýr Roy Makaay, který roztancoval Brzensku a vzápětí propálil Weidenfellera.

Obrana Bayernu hořela

V 57. minutě znovu předvedl cizelérskou techniku Dedé, který přes jen přihlížejícího Sagnola posadil míč na hlavu Freiovi a ten svým druhým gólem v zápase vyrovnal. Stoperská dvojice Bayernu znovu zklamala a o dvě minuty už dokonce bavorský velkoklub prohrával. Po rohovém kopu Frei hlavou vrátil míč před branku, kde byl osamocený Tinga a bez problémů poslal Borussii do vedení.

Hostující kouč Magath okamžitě poslal do hry Podolskiho a Bayern se snažil o vyrovnání. Tradičně nervózní souboj podpořilo několik ostrých zákroků hostujících hráčů, kteří s blížícím koncem zápasu zvyšovali agresivitu. Ta vyrovnání nepřinesla a jeden z předpokládaných pronásledovatelů Brém ztratil hned na úvod jara. Dortmund vyhrál 3:2.