Drobného premiéra v brance Bochumi skončila porážkou

BERLÍN

Fotbalový brankář Jaroslav Drobný při své premiéře v německé lize prohrál. Jeho nový tým Bochum v sobotu doma nestačil na poslední Mohuč, které podlehl 0:1. Bývalý český reprezentant do 21 let nestačil pouze na hlavičku obránce Roseho, který si v 38. minutě naskočil na přímý kop Szabisce. Spolu s Drobným odehrál za Bochum celé utkání také záložník Filip Trojan.

Povedený vstup do jarní sezóny za sebou mají fotbalisté Norimberku, kteří porazili Stuttgart 4:1. Norimberk, v jehož základní sestavě nastoupili také Češi Marek Nikl a Tomáš Galásek, šel do vedení po trefě Sajenka, ovšem hostující Cacau za chvíli srovnal.

To však byl jediný světlý okamžik Stuttgartu. Po změně stran se prosadil slovenský reprezentant Greško a navíc se záhy nechal vyloučit Tasci, když stáhl unikajícího Pinolu. Domácí pak v rozpětí sedmi minut zvýšili na konečných 4:1 po trefách Schotha a vlastní brance Magnina, který byl v tu chvíli na hřišti pouze několik sekund. Další Čech Jan Polák se na hřišti v sestavě Norimberku tentokrát neukázal.

Hamburk i na jaře pokračuje v nepříliš vyvedené sezóně, když nechal Bielefeld v závěru vyrovnat na 1:1. Hosté vedli od 10. minuty po přesné trefě Ljuboji, ovšem minutu před koncem se hlavou prosadil domácí Borges a připravil hosty o důležité dva body v boji o záchranu.

Za Hamburk, který tak nadále zůstává na předposledním místě, odehrál celé utkání český reprezentant David Jarolím. V základní sestavě Arminie nastoupili Radim Kučera a David Kobylík, ale do druhé půle již nezasáhli. Kobylík byl vystřídán o poločase a Kučera musel odstoupit v 23. minutě kvůli potížím s ramenem.

Německo - 18. kolo:
Bielefeld - Hamburk 1:1 (89. Borges - 10. Ljuboja), Bochum - Mohuč 0:1 (38. Rose), Chotěbuz - Mönchengladbach 3:1 (33. a 39. Radu, 90. Munteanu - 79. Delura), Frankfurt - Schalke 1:3 (48. Takahara - 70. a 90.+2 Kuranyi, 17. Varela), Hertha Berlín - Wolfsburg 2:1 (27. Gimenez, 86. Pantelič z pen. - 18. Madlung), Norimberk - Stuttgart 4:1 (26. Sajenko, 51. Greško, 70. Schroth, 77. vlastní Magnin - 33. Cacau).