Barošův gól stačil Lyonu jen k remíze s Nice

Útočník české fotbalové reprezentace Milan Baroš se hned ve svém druhém utkání za Olympique Lyon dočkal gólové radosti ve francouzské lize. Baroš, který do Lyonu přestoupil v pondělí z Aston Villy, se v sobotu prosadil ve 40. minutě zápasu proti Nice, ale pětinásobní šampióni a suverénní lídři doma pouze remizovali s předposledním týmem 1:1.

Další český reprezentační kanonýr Jan Koller se v sobotu trefil za Monako podruhé za sebou a knížecí klub díky tomu vyhrál v Sedanu 1:0.

Baroš v sobotu poprvé nastoupil v základní sestavě Lyonu a na hrotu útoku o sobě díky své aktivitě dával často vědět. Ve 34. minutě ale z dálky sledoval povedený protiútok soupeře, který chytrým obloučkem zakončil Koné. Barošova chvíle přišla za šest minut: Govou jej oslovil ideální přihrávkou před opuštěnou branku a nejlepší kanonýr mistrovství Evropy z roku 2004 mohl slavit svůj první gól v novém působišti.

Baroše střídal Fred

Vzápětí mohl dokonat obrat v utkání, ale asistent rozhodčího jeho sólo zastavil zdviženým praporkem. Baroš vydržel na hřišti do 73. minuty, tři minuty poté, co dostal žlutou kartu, opustil za aplausu tribun hřiště a jeho místo zaujal Brazilec Fred. Lyon však ze závěrečného náporu nic nevytěžil a ani ve třetím lednovém utkání nedokázal po předchozích dvou prohrách zvítězit.

Lyon sobotní ztráta však příliš nebolí, druhý tým ligy Olympique Marseille totiž dnes překvapivě prohrál v Le Mans 0:2, na vedoucí tým ztrácí patnáct bodů a na jeho místo se vyhouplo Lille díky výhře v Bordeaux. V týmu domácích znovu chyběl zraněný záložník Vladimír Šmicer.

Do výtečné formy se po rozpačitém podzimu dostává nejlepší kanonýr české reprezentace Jan Koller. Ten dnes přesnou hlavičkou už ve druhé minutě utkání zařídil výhru Monaka v Sedanu, před týdnem Monako díky Kollerovi těsně vyhrálo v St. Etienne a po velmi špatném vstupu do soutěže se dostalo už na 13. místo. Reprezentační záložník Jaroslav Plašil se v monacké sestavě kvůli zdravotním potížím neobjevil.

Fořt si odbyl premiéru

Premiéru ve francouzské lize si dnes odbyl útočník Toulouse Pavel Fořt, zimní posila z pražské Slavie. Třiadvacetiletý útočník před domácím publikem nastoupil na poslední tři minuty v utkání proti Troyes, ale na remíze 1:1 už nic nezměnil.

Velké trápení dál zažívá slavný pařížský klub St. Germain. Pařížané v sestavě s obráncem Davidem Rozehnalem doma uhráli se Sochaux bezbrankovou remízu, v tabulce jsou těsně nad sestupovými příčkami a na výhru čekají už devět zápasů.

Zápasy Auxerre - Nancy a Lens - St. Etienne se hrají v neděli.

Francie - 22. kolo:
Lyon - Nice 1:1 (40. Baroš - 34. Koné), Sedan - Monaco 0:1 (2. Koller), Rennes - Valenciennes 1:0 (5. Danze), Nantes - Lorient 0:2 (21. Gignac, 53. Abriel), Paris St. Germain - Sochaux 0:0, Toulouse - Troyes 1:1 (27. Arribagé - 6. Barbosa), Bordeaux - Lille 0:1 (79. Chamakh vlastní), Le Mans - Marseille 2:0 (36. Fanchone, 82. Grafite z pen.).