Jankulovski i Ujfaluši slavili v italské lize vítězství

Fotbalisté AC Milán potvrdili roli favorita a v 21. kole italské ligy porazili Parmu 1:0. Zápas s předposledním celkem tabulky rozhodl třináct minut před koncem kanonýr Inzaghi. Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v dresu domácích celé utkání. Milán se tak dostal již na devátou pozici, i když do sezóny vstupoval s odpočtem osmi bodů za korupci.

Radovat z vítězství se mohl také další český reprezentant Tomáš Ujfaluši. S Fiorentinou dokázal otočit zápas proti Livornu, které po první půli vedlo díky trefě Lucarelliho. Ovšem nejlepší střelec loňské sezony Toni vyrovnal a Dán Jörgensen zajistil výhru 2:1 pro Fiorentinu, která se tak dostala na třináctou pozici. Ujfaluši byl na trávníku celých 90 minut.

Tabulku dál suverénně vede Inter Milán, který v neděli vyhrál v Janově 2:0 brankami Ibrahimovice a Maicona. Hosté měli úkol usnadněný, protože Sampdoria už v sedmé minutě přišla o vyloučeného Delvecchia. Druhé místo v tabulce si upevnil AS Řím vítězstvím nad Sienou 1:0, které svou brankou zařídil Vučinič. Řím, hrající bez distancovaného kapitána Tottiho, tak má na třetí Palermo, které v sobotu prohrálo s Laziem, náskok sedmi bodů.

Hrdinou dne se stal útočník Paolucci, který dvěma brankami v nastaveném čase zajistil Ascoli výhru 2:1 nad Messinou. Paolucci nejprve v 91. minutě vyrovnal a z posledního útoku v zápase vystřelil vítězství.

Itálie - 21. kolo:
AC Milán - Parma 1:0 (77. Inzaghi), AS Řím - Siena 1:0 (62. Vučinič), Bergamo - Catania 1:1 (30. Zampagna - 88. Morimoto), Cagliari - Reggina 0:2 (46. Vigiani, 58. Modesto), Chievo - Empoli 0:0, Fiorentina - Livorno 2:1 (68. Toni, 82. Jörgensen - 27. Lucarelli), Messina - Ascoli 1:2 (75. Parisi z pen. - 90.+1 a 90.+4 Paolucci), Sampdoria Janov - Inter Milán 0:2 (38. Ibrahimovic, 75. Maicon).