Pergl bude hrát druhou anglickou ligu za Preston

30. ledna 2007 22:25 - PRAHA

Fotbalista Pavel Pergl přestupuje do klubu Preston North End, který hraje druhou anglickou ligu a v aktuální tabulce mu patří třetí místo. Devětadvacetiletý zadák, jemuž v prosinci skončila smlouva ve Spartě Praha, podepsal podle informace webu efotbal.cz kontrakt do konce sezóny s dvouletou opcí.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Může nastoupit na všech místech v obraně i jako defenzivní záložník, takže předpokládám, že pro nás bude velkou posilou," uvedl kouč Paul Simpson.

Pergl loni v létě odmítl prodloužit ve Spartě smlouvu a dal najevo, že v zimě hodlá z Letné odejít jako volný hráč. Poté byl přeřazen do třetiligového béčka.

Do Anglie jel původně na zkoušku do Wolverhamptonu, nakonec však po něm sáhl Preston. "Trenér se mnou počítá už tento víkend pro zápas s Sheffieldem Wednesday," řekl Pergl.

Pergl se Spartou získal dva mistrovské tituly a Pohár ČMFS. Preston je jeho druhým zahraničním angažmá, loni na jaře hostoval v druholigovém Dynamu Drážďany. V české lize odehrál 134 zápasů a vstřelil deset gólů.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.