Drobný pomohl Bochumi bodovat, vychytal Bayern

Fotbalisté Bayernu Mnichov nezvítězili ani v druhém utkání jarní části německé ligy, v 19. kole v úterý uhráli jen bezbrankovou remízu s patnáctým celkem tabulky Bochumí. Zásluhu na tom měl především český brankář Jaroslav Drobný, který ve svém druhém zápase za Bochum vychytal první nulu.

Favorizovaný Bayern tak ztrácí na první místo pět bodů, jeho konkurenti v boji o titul mají navíc středeční zápas k dobru.

Drobný se musel činit především v první půli, kdy vychytal šance obou útočníků soupeře Makaaye a Pizzara, navíc si poradil i se Schweisteigerovou střelou z dálky. Do zápasu v dresu Bochumi zasáhl také Filip Trojan, který odehrál 82 minut.

Bezbrankovou remízou skončilo také utkání Mönchengladbachu s Norimberkem. V opatrném zápasu bez větších šancí odehrál český reprezentant Tomáš Galásek celých 90 minut. Marek Nikl odešel ze hřiště až v nastaveném čase, Jan Polák do hry zasáhl v 78. minutě.

Na třetí místo v tabulce se dostal Stuttgart, který porazil Bielefeld, a využil tak zaváhání Bayernu. Domácí se ujali vedení díky Gomezovi, ovšem Arminia, hrající poprvé v sezoně bez alespoň jednoho z trojice českých hráčů Radim Kučera, Petr Gabriel, David Kobylík, vyrovnala po Eiglerově střele. Na začátku druhé půle se však v rozmezí šesti minut prosadili Cacau a opět Gomez a zařídili Stuttgartu tři body. Hosté pak už jen stačili snížit po Ahanfoufově penaltě.

Německo - 19. kolo
Bayern Mnichov - Bochum 0:0, Mönchengladbach - Norimberk 0:0, Stuttgart - Bielefeld 3:2 (8. a 58. Gomez, 52. Cacau - 25. Eigler, 85. Ahanfouf z pen.), Wolfsburg - Frankfurt 2:2 (8. Klimowicz, 73. Hanke - 63. Thurk, 69. Meier).