Rosický pečetil postup Arsenalu do finále poháru

LONDÝN

Fotbalisté Arsenalu za výrazného přispění českého reprezentačního kapitána Tomáše Rosického porazili v odvetě semifinále Ligového poháru 3:1 Tottenham a postoupili do finále. V něm se v atraktivním londýnském derby utkají 25. února na stadiónu Millennium v Cardiffu s Chelsea, jejíž branku hájí česká jednička Petr Čech.

Tomáš Rosický při tréninku české fotbalové reprezentace

První utkání mezi nesmiřitelnými rivaly Arsenalem a Tottenhamem skončilo minulý týden 2:2 a v odvetě jako první skórovali na novém stadiónu Emirátů domácí.

V 78. minutě vyslal Rosický, jenž přišel na trávník o čtvrt hodiny dříve místo mladého Walcotta, do ideální pozice Adebayora a ten nezaváhal. Pět minut před koncem řádné hrací doby však hlavou vyrovnal střídající Mido a podle pravidel soutěže následovalo prodloužení.

V něm vstřelil vítězný gól Aliadiere a výhru ještě ve 113. minutě pojistil Rosický. Český záložník trefil tyč, od níž se míč odrazil k obránci Tottenhamu Chimbondovi, jenž už nemohl zabránit pohybu míče zpět za brankovou čáru.

Anglický pohár - semifinále, odveta:
Arsenal - Tottenham 3:1 (78. Adebayor, 104. Aliadiere, 113. vlastní Chimbonda - 85. Mido), první zápas 2:2, postupuje Arsenal.