Štajner přispěl gólem k vysoké výhře Hannoveru

BERLÍN

Útočník Hannoveru Jiří Štajner se v sobotu zapsal mezi bundesligové střelce, když v nastaveném čase zpečetil v Cáchách vysoké vítězství svého týmu 4:1. Zatímco hosté se po druhém přesvědčivém vítězství během čtyř dnů poté, co ve středu deklasovali 5:0 Herthu Berlín, pohybují v klidnějším středu tabulky, Cáchy se po propadu na 15. místo musejí začít obávat o prvoligovou příslušnost.

Rozdílně si dnes vedly týmy, které v týdnu změnily trenéry. Hamburku se ani po příchodu Huuba Stevense nepodařilo vybřednout z krize a v Berlíně neudržel poločasové vedení 1:0. I s Davidem Jarolímem v sestavě přišli hosté nakonec o všechny body ve druhé nastavené minutě, kdy skóre definitivně otočil Mineiro. Hamburk už ztrácí na chvostu tabulky tři body na předposlední Mohuč, která hrála bez branek ve Frankfurtu.

Daleko vydařenější debut zažil na lavičce Mönchengladbachu Jos Luhukay. Borussia totiž dokázala vyhrát 2:0 na půdě Bielefeldu, v jehož základní sestavě nechyběl český obránce Petr Gabriel, a má nyní stejně bodů jako Cáchy.

Tři čeští hráči oblékli dres Bochumi a podíleli se na bezbrankové remíze v Chotěbuzi. Brankář Jaroslav Drobný udržel čisté konto, v útoku vyběhl od první minuty Filip Trojan a během utkání se na hřiště dostal i Pavel Drsek.

Německo - 20. kolo
Hertha Berlín - Hamburk 2:1 (78. Friedrich, 90.+2 Mineiro - 33. Laas), Wolfsburg - Leverkusen 3:2 (16. a 37. Hanke, 72. Klimowicz - 29. Kiessling, 70. vlastní Van der Heyden), Chotěbuz - Bochum 0:0, Frankfurt - Mohuč 0:0, Cáchy - Hannover 1:4 (26. Reghecampf z pen. - 5. Jankov, 23. Rosenthal, 31. Huszti z pen., 90.+1 Štajner), Bielefeld - Mönchengladbach 0:2 (28. Insua, 89. Jansen).