Fotbalisté Lille po remíze s Nantes přišli o druhé místo

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lille překvapivě ztratili dva body domácí bezbrankovou remízou s Nantes v sobotním utkání 23. kola francouzské ligy a přišli o druhé místo v tabulce. Velký favorit se neprosadil proti soupeři ohroženému sestupem podruhé během čtyř dnů, ve středu s ním vypadl z Francouzského poháru.

Nantes přitom nastoupilo bez zraněného brankáře Fabiena Bartheze, ale útočníci favorizovaného domácího celku nevytěžili ze svého tlaku víc než dvě nastřelené tyče. Tým Lille odsunul z druhého místa o bod Lens po vítězství 3:1 ve Valenciennes.

Haškovo St. Etienne týden poté, co nedotáhlo k vítězství vedení 3:0 nad Lensem, znovu ztratilo nadějně rozehraný zápas a tentokrát dokonce doma prohrálo 1:2 s posledním Sedanem. Pátý tým tabulky brzy vedl, ale po přestávce o náskok přišel a čtvrt hodiny před koncem si dal vlastní gól Diatta. Sedan vyhrál teprve potřetí v sezóně, v domácím dresu se marně snažil na svůj předchozí výkon navázat dvojnásobný střelec z minulého kola Marek Heinz.

Tým St. Etienne by dnes zřejmě potřeboval Frédérika Piquionneho, kterého v týdnu pustil na hostování do Monaka a nový spoluhráč Jana Kollera a Jaroslava Plašila se hned uvedl gólem do sítě Auxerre. Monacký klub i díky jeho penaltě vyhrál 2:1 a posunul se před svého soupeře na 13. místo. Koller odehrál pouze první poločas, Plašil celých 90 minut.

Málo důvodů k radosti měl ve svém druhém ligovém startu za Toulouse Pavel Fořt, protože jeho tým jednak prohrál 1:2 v Nancy a bývalý slávista navíc uviděl v 54. minutě druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Francie - 23. kolo
Lille - Nantes 0:0, Lorient - Le Mans 2:1 (53. vlastní Fischer, 88. Marlet - 45. Grafite), Monako - Auxerre 2:1 (36. Gakpe, 63. Piquionne z pen. - 90.+1 Akale), Nancy - Toulouse 2:1 (12. Curbelo, 75. Fortune - 90.+2 Bergougnoux), Nice - Bordeaux 2:1 (12. a 26. Ederson - 36. Micoud), Sochaux - Rennes 0:0, St. Etienne - Sedan 1:2 (9. Gomis - 48. Job, 72. vlastní Diatta), Valenciennes - Lens 1:3 (61. Savida z pen. - 28. Carriere, 45.+1 Keita, 90.+4 Jemaa).