Manchester United převálcoval v anglické lize Tottenham

LONDÝN

Jednoznačný průběh měla nedělní dohrávka 26. kola anglické fotbalové ligy, ve které Manchester United zvítězil 4:0 na půdě Tottenhamu. Hostě se prosadili třikrát v rozmezí 45. a 54. minuty a nepřipustili žádné komplikace v cestě za udržením šestibodového náskoku v čele tabulky před druhou Chelsea.

První gól padl těsně před poločasem, když Ronaldo vybojoval penaltu, kterou sám proměnil. Patnáctou brankou v sezoně se tak vyrovnal Drogbovi v čele tabulky střelců. Po změně stran se pak v rychlém sledu trefili hlavou Vidič a na brankové čáře dorážející Scholes. Debakl Tottenhamu dovršil po rychlém protiútoku Giggs.

Posledních deset minut musel v brance Manchesteru odchytat obránce O'Shea, který nahradil zraněného gólmana Van der Sara. Ten se srazil s domácím útočníkem Keanem a ze hřiště musel být odnesen na nosítkách. O'Shea pak předvedl dva kvalitní brankářské zásahy a udržel čtyřbrankový rozdíl.

Anglie - 26. kolo
Tottenham - Manchester United 0:4 (45. Ronaldo z pen., 48. Vidič, 54. Scholes, 77. Giggs).