Rubriky:

Evropské ligy

Sionko: Nabídku PSG bych zvažoval

9. února 2007 09:04

V hledáčku Paris St. Germain se ocitl Libor Sionko. Český fotbalista ve službách Glasgow Rangers neskrývá, že by si ve Francii zahrál rád, ze Skotska jej ale nic nevyhání. "V Glasgow jsem spokojený a rozhodně nikam neutíkám," říká Sionko v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Nový trenér Glasgow Rangers Smith se netají tím, že chce udělat víc skotský klub. Změnilo se pro vás něco jako pro cizince?
Když přišel k mužstvu, byl jsem zrovna zraněný. Není příjemné, jestliže se novému trenérovi nemůžete hned ukázat. O to větší jsem měl radost, že okamžitě po uzdravení jsem byl v základní sestavě. Ten první impuls z jeho strany pro mne byl velice pozitivní. Budu se snažit ho kvalitními výkony přesvědčit, že do základu skutečně patřím.

O titulu se ale v Rangers už asi nemluví...
To už ne. Celtic by musel extrémně klopýtat, což se mu určitě nestane. Náskok má obrovský. Soustředíme se na druhou příčku, pak se budeme snažit postoupit z předkola do Ligy mistrů.

Slyšel jste o tom, že vás chce Paris St. Germain?
Přestupové okno je nyní už zavřené, ale zájem tohoto klubu jsem zaregistroval. Netvrdím, že by se mi nelíbilo žít pod Eiffelovou věží, ale v Glasgow jsem spokojený a rozhodně nikam neutíkám. Pokud by se ale z Paříže v létě ozvali znovu, určitě bych to hodně zvažoval.

Vídáte se s Jirkou Jarošíkem ze Celtiku?
Nedávno manželka pozvala Jirku i mého slovenského spoluhráče Filipa Šeba k nám domů na oběd. Dovezla z Česka suroviny a udělala segedínský guláš s knedlíkem. Koupili jsme nějaké pivo a báječně se najedli i poseděli.

Hecujete ještě Šeba po kvalifikačním vítězství v Bratislavě, které vaše góly vlastně zařídily?
To už ne. On sám dobře cítí, že máme na EURO mnohem blíž než Slovensko.

Jaký byl návrat do národního mužstva v Bruselu?
Moc jsem se těšil a jsem rád, že se nám povedlo v Belgii vyhrát, vždyť až na jedinou výjimku hrála ta bratislavská sestava. Ukázali jsme, že tohle mužstvo má velikou sílu. Bylo také příjemné popovídat si s kluky, co se kde v evropských ligách děje. V těch velkých, kromě španělské, máme všude hráče.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy