Rubriky:

Evropské ligy

Ukrajinec Timoščuk přestoupil do Petrohradu za rekordní sumu

28. února 2007 11:41 - PETROHRAD

Ukrajinský fotbalista Anatolij Timoščuk se stal nejdražším hráčem ruské ligy. Za sedmadvacetiletého záložníka Šachtaru Doněck zaplatí Zenit Petrohrad patnáct miliónů eur, což je více než 426 miliónů korun. O smlouvě, která byla ve středu uzavřena na čtyři roky, informovaly internetové stránky petrohradského klubu.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Podle agentury Reuters je to největší přestup v historii v rámci zemí bývalého Sovětského svazu. Timoščuk bude také nejlépe placeným fotbalistou v Rusku s ročním příjem přesahujícím 2,5 miliónu eur. Jeho nový spoluhráč Andrej Aršavin bere o půl miliónu méně.

Dosavadní kapitán Šachtaru má na kontě 65 mezistátních zápasů a v ukrajinském pořadí je třetí za Andrejem Ševčenkem a Sergejem Rebrovem. V Doněcku získal třikrát mistrovský titul. "Rozhodující roli hrálo to, že Zenit trénuje Nizozemec Dick Advocaat," řekl Timoščuk.

Zenit skončil loni v lize čtvrtý, ale s podporou plynárenského gigantu Gazprom chce zaútočit na dominantní postavení moskevských klubů. S ročním rozpočtem 38 miliónů eur je už teď nejbohatším klubem v zemi. V prosinci koupil z Kazaně argentinského útočníka Alejandra Domingueze za 5,2 miliónu eur, což byl rekord za přestup mezi dvěma ruskými kluby. Vedle toho se chystá postavit nový stadión pro 50 tisíc diváků. Z donedávna silné české enklávy zůstal v Zenitu už jen záložník Radek Šírl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy