Evropské ligy

Španělské fotbalové derby ukončilo zranění trenéra Ramose

28. února 2007 22:56 - SEVILLA

Odvetné utkání španělského fotbalového poháru mezi městskými rivaly Realem Betis a FC Sevilla bylo předčasně ukončeno poté, co byl zasažen kouč hostující Sevilly Juande Ramos předmětem hozeným z publika. K situaci došlo těsně poté, co jeho svěřenec a obávaný kanonýr Frederic Kanoute vstřelil v 57. minutě vedoucí branku utkání.

Ramos byl v bezvědomí na nosítkách odnesen ze hřiště dvanáct minut po začátku druhého poločasu, bezprostředně po Kanouteho trefě. První zprávy hovořily o tom, že byl kouč Sevilly zasažen letící mincí, později se ale objevily zprávy o plastikové láhvi, jíž Ramose trefil jeden z neukázněných diváků. Podle lékařů Betisu zraněný trenér nabyl vědomí ve chvíli, kdy byl odnesen do sanitky, která jej posléze odvezla do nemocnice.

Atmosféra byla napjatá již před samotným výkopem derby. Oba kluby se totiž dlouho přely o to, zda bude prezident klubu FC Sevilla Jose Maria del Nido vpuštěn na VIP místo stadiónu Realu Betis. Po mediálním tlaku lokální andaluské vlády nakonec Betis s přítomností Del Nida souhlasil, ale skupinky fanoušků jej zasypávaly předměty od chvíle, kdy zaujal své místo.

Další kontroverzní incident mělo na starosti samotné vedení Realu, které nechalo umístit bronzovou bustu Del Nidova úhlavního rivala, vlastníka domácího celku Manuela Ruize de Lopera, na sedadlo hned za prezidentem FC Sevilla.

Španělský pohár - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Osasuna Pamplona - Getafe 1:0, první zápas 0:3, postupuje Getafe, Valladolid (II) - La Coruňa 1:1, první zápas 1:4, postupuje La Coruňa, Zaragoza - Barcelona 1:2, první zápas 1:0, postupuje Barcelona, Betis Sevilla - FC Sevilla 0:1 ukončeno po 57 minutách, první zápas 0:0.