CSKA i Spartak na úvod ruské ligy vyhrály

Fotbalisté CSKA Moskva zahájili obhajobu titulu v ruské lize vítězstvím 3:1 nad Kazaní. Hosté sice dali první gól, ale soupeř těsně před poločasem vyrovnal a ve druhé půli skóre rychle otočil.

První ligový zápas vyhrál také druhý tým minulé sezóny Spartak Moskva, který zvítězil 1:0 v derby s Dynamem. Rozhodl o tom v 81. minutě kapitán Titov. Čeští reprezentanti Martin Jiránek a Radoslav Kováč odehráli za Spartak celý zápas.

Ambiciózní Petrohrad, jenž touží ukončit nadvládu moskevský klubů a před sezonou investoval milióny do posílení kádru, byl v úvodním kole rád za remízu 1:1 se Saturnem. Alespoň bod mu zajistil ve druhé minutě nastavení turecký reprezentant Tekke. Hosté, kterým chyběl kvůli zranění lýtka český brankář Antonín Kinský, vedli od 52. minuty brankou z penalty.

Rusko - 1. kolo:
CSKA Moskva - Kazaň 3:1, Dynamo Moskva - Spartak Moskva 0:1, Krasnodar - Lokomotiv Moskva 0:0, Perm - Rostov na Donu 3:1, Petrohrad - Saturn MO 1:1.