Vítězství Salcburku zajistili Piták s Ježkem

VÍDEŇ

Fotbalisté vedoucího Salcburku v rakouské lize zvítězili na hřišti Sturmu Štýrský Hradec 2:0, když oba góly dali čeští hráči. První branku vstřelil v 57. minutě záložník Patrik Ježek a na konečný stav zvýšil tři minuty před koncem Karel Piták, který se střelecky prosadil i minulý týden. Třetím českým hráčem, který se objevil v dresu hostů, byl útočník Vratislav Lokvenc.

Záložník Karel Piták v bílém dresu Salcburku.

Dalším českým střelcem 28. kola byl Marek Kincl, díky němuž zvítězil Rapid Vídeň 2:1 nad Innsbruckem. V dresu domácích se navíc představili i Radek Bejbl s Petrem Voříškem, za Innsbruck hrála dvojice Václav Koloušek, Jiří Mašek.

Vítězný zápas zažil i Miroslav Holeňák v dresu Mattersburgu, jehož tým porazil Austrii Vídeň 3:1. Za Austrii hrál do 70. minuty český útočník David Lafata.

Rakousko - 28. kolo:
Sturm Štýrský Hradec - Salcburk 0:2, Altach - GAK Štýrský Hradec 3:1, Mattersburg - Austria Vídeň 3:1, Rapid Vídeň - Innsbruck 2:1.