Obránce Švejdík se brankou podílel na výhře Groningenu

AMSTERODAM

Český obránce Ondřej Švejdík svou první brankou v sezóně nizozemské ligy zajistil fotbalistům Groningenu výhru nad Nijmegenem. Hosté sice vedli po brance Holmana, ovšem ještě do poločasu bylo skóre obráceně, když nejprve z penalty vyrovnal Levčenko a o chvíli později poslal domácí do vedení právě Švejdík. Po změně stran pak tříbodový zisk potvrdili Suarez a opět Levčenko.

Fotbalisté Alkmaaru se sice proti Arnhemu nadřeli, ale přesto dokázali udržet hubené vítězství 1:0, které jim v 23. minutě zajistil Arveladze proměněným pokutovým kopem. Alkmaar nadále dotírá na vedoucí Eindhoven, na který dvě kola před koncem ztrácí jen dva body stejně jako třetí Ajax Amsterodam.

Heerenveen uspěl na hřišti Tilburgu především díky hattricku kanonýra Alvese, který dal již 29 branek a jasně vede tabulku střelců.

Nizozemsko - 32. kolo:
Alkmaar - Arnhem 1:0, Almelo - Feyenoord Rotterdam 4:1, Groningen - Nijmegen 4:1, Tilburg - Heerenveen 1:3.