Hubníkův tým vyhrál derby s CSKA a vede ruskou ligu

MOSKVA

Fotbalisté FK Moskva v neděli zaskočili obhájce titulu a městského konkurenta CSKA, kterého v boji o špičku tabulky porazili 2:1. Vítězný tým, za který odehrál celé utkání český obránce Roman Hubník, má v tabulce stejně bodů jako první Spartak Moskva a na CSKA má náskok tří bodů.

Roman Hubník (vlevo) ještě v dresu Olomouce.

Domácí, kteří letos ještě neprohráli, se ujali vedení po půlhodině hry díky přesné ráně Barrientose. Těsně před pauzou sice vyrovnal brazilský reprezentant Love, ovšem domácí to nezlomilo. Hned dvě minuty po nástupu do druhé půle vstřelil vítěznou branku Semak. Obrana FK dirigovaná Hubníkem pak již nedovolila soupeři dostat se do nebezpečného zakončení.

Zaváhání CSKA využili hráči Spartaku Moskva, kteří porazili Samaru 1:0 brankou Torbinského z desáté minuty. Dostali se tak do čela tabulky. V dresu Spartaku odehrál celé utkání český reprezentant Martin Jiránek, jeho spoluhráč Radoslav Kováč nastoupil v 50. minutě.

Naopak reprezentační brankář Marek Čech se z bodového zisku radovat nemohl. Ani jeho dobrý výkon v brance Vladivostoku nedokázal zabránit prohře 0:1 s Petrohradem, který hrál od 38. minuty v přesile po vyloučení obránce Vladivostoku Semočka. Ovšem hráči Zenitu dlouho nedokázali najít recept na Čecha, kterého překonal až devět minut před koncem Zyrjanov.

Rusko - 6. kolo
FK Moskva - CSKA Moskva 2:1, Nalčik - Lokomotiv Moskva 0:0, Spartak Moskva - Samara 1:0, Vladivostok - Petrohrad 0:1.