Vedoucí trio nizozemské ligy má před posledním kolem stejně bodů

AMSTERDAM

Kolo před koncem nizozemské fotbalové ligy se boj o titul pořádně zdramatizoval. Dosud vedoucí Eindhoven v neděli pouze remizoval v Utrechtu a klesl na třetí místo, přičemž má stejně bodů jako první Alkmaar i druhý Ajax Amsterodam.

V nejvýhodnější pozici jsou fotbalisté Alkmaaru, kteří zvítězili nad Heerenveenem. V čele tabulky jsou díky nejlepšímu skóre a k zisku titulu jim stačí, aby v posledním kole vyhráli.

Eindhoven sice na hřišti Utrechtu dlouho vedl. Již v desáté minutě se trefil Afellay, ale čtyři minuty před koncem vyrovnal Schut a možná připravil Eindhoven o titul.

Před obhájce se dostal také Ajax Amsterodam, který si díky výhře 5:2 nad Spartou Rotterdam výrazně vylepšil skóre, jež ho posunul před PSV. Dvěma brankami se o to postaral také kapitán Sneijder.

Utkání mezi posledním Haagem a Groningenem bylo přerušeno za stavu 0:3 kvůli výtržnostem domácích fanoušků.

Nizozemsko - 33. kolo
Ajax Amsterdam - Sparta Rotterdam 5:2, Alkmaar - Heerenveen 3:1, Almelo - Excelsior Rotterdam 3:2, Arnhem - Twente Enschede 1:1, Breda - Roda Kerkrade 0:2, Feyenoord Rotterdam - Nijmegen 1:1, Utrecht - PSV Eindhoven 1:1, Waalwijk - Tilburg 1:1, Haag - Groningen přerušeno za stavu 0:3.