Eindhoven získal v dramatickém finále třetí titul za sebou

AMSTERODAM

Fotbalisté PSV Eindhoven nejlépe zvládli neobvykle vyrovnaný závěr nizozemské ligy, podruhé za sebou obhájili titul a podvacáté v klubové historii se stali mistry. V posledním kole uspěli v duelu s Arnhemem vysoko 5:1 a díky lepšímu skóre o pouhý jeden gól tak skončili před Ajaxem Amsterodam, do jehož kádru patří také český obránce Zdeněk Grygera.

Největší šance na zisk titulu se dávaly Alkmaaru, ale ten nečekaně prohrál na hřišti Excelsioru Rotterdam a skončil až třetí.

Eindhoven byl tři čtvrtiny sezóny jasným favoritem na titul, ovšem v posledních kolech mu docházel dech a postupně ztratil svůj jedenáctibodový náskok. V předposledním kole navíc nezvládl zápas v Utrechtu, kde jen remizoval 1:1 a pustil před sebe jak Alkmaar tak Ajax, které měly při shodném bodovém zisku lepší skóre.

Zdálo se tedy, že Eindhoven již nemá šanci na obhajobu, ovšem v neděli proti Arnhemu od začátku útočil a rychle získal dvoubrankový náskok po brankách Alexe a Farfána. Pak však hosté snížili a v tu chvíli měl blíže k titulu Ajax, který vedl nad Tilburgem. Eindhoven si svůj útok na titul schoval do druhé půle, kdy se prosadil hned třikrát a dostal se do čela. Ajax potřeboval vstřelit branku na 3:0, aby se dostal opět na první místo, ale to se mu již nepodařilo. Stejně tak neuspěl Alkmaar, který ve snaze vstřelit vítěznou branku a získat titul chyboval a nakonec po vyloučení brankáře v deseti prohrál 2:3. Eindhoven se tak mohl radovat ze svého třetího titulu za sebou a sedmého z posledních devíti let.

Výsledky - 34. kolo:
Excelsior Rotterdam - Alkmaar 3:2, Groningen - Utrecht 0:2, Heerenveen - Feyenoord Rotterdam 5:1, Nijmegen - Haag 3:2, PSV Eindhoven - Arnhem 5:1, Roda Kerkrade - Almelo 7:0, Sparta Rotterdam - Waalwijk 1:0, Tilburg - Ajax Amsterodam 0:2, Twente Enschede - Breda 2:1.