Hubník vlastním gólem rozhodl o prohře FK Moskva

Český obránce Roman Hubník byl smutným hrdinou sobotního zápasu ruské ligy mezi Nalčikem a FK Moskva, ve kterém si v 64. minutě vstřelil vlastní branku. Postaral se tak o jediný gól zápasu a pomohl Nalčiku k nečekané výhře.

Hubníkovi, který do Moskvy přestoupil z Olomouce za sto miliónů korun, se tak nepovedl návrat do sestavy po zranění, kvůli kterému musel vynechat poslední zápasy. Zatímco Hubníkův tým zůstal v pořadí čtvrtý, Nalčik se odpoutal od konce tabulky.

Tradiční moskevské derby mezi CSKA a Spartakem skončilo remízou 1:1. Domácí se sice brzy dostali do vedení po trefě Krasiče, ale hosté, za které odehráli celé utkání čeští reprezentanti Martin Jiránek a Radoslav Kováč, po změně stran vyrovnali. Postaral se o to záložník Bystrov. Spartak se tak udržel v čele tabulky s tříbodovým náskokem právě před CSKA.

Po pár minutách druhé půle nastala na hřišti kuriózní situace, když na hrací plochu vběhl pes a trvalo několik minut, než se ho podařilo odchytit. Obcházel jednoho hráče za druhým a nechával se podrbat.

V 9. kole se nedařilo ani dalšímu českému hráči gólmanovi Marku Čechovi, který v brance Vladivostoku třikrát inkasoval od hráčů Samary. Poprvé nestačil na ránu Medveděva z 15. minuty. Ještě do poločasu ho překonal i Mudžiri a na konečných 3:0 upravil Švecov. Vladivostok tak drží jen tříbodový odstup od poslední Kazaně, která odehrála o zápas méně.

Rusko - 9. kolo:
CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:1, Nalčik - FK Moskva 1:0, Samara - Vladivostok 3:0, Tomsk - Dynamo Moskva 1:0.