Novák dal v turecké lize gól, ale Trabzonspor doma jen remizoval

Istanbul

Český fotbalista Filip Novák vstřelil první gól v sezoně turecké ligy, ale Trabzonspor ve 4. kole doma dvakrát ztratil vedení a s Genclerbirligi remizoval 2:2. Tým z Trabzonu nevyžili šanci posunout se na druhé místo a je v tabulce osmý s jednou výhrou a třemi nerozhodnými výsledky.

Filip Novák z Trabzonsporu během utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě Sparty.

Novák v 17. minutě otevřel skóre umístěnou hlavičkou a zaznamenal druhou soutěžní branku aktuálního ročníku. Tu první dal reprezentační obránce pražské Spartě v srpnové odvetě 3. předkola Evropské ligy.

Krátce před přestávkou vyrovnal Bogdan Stancu. V 57. minutě Alexander Sorloth z penalty vrátil Trabzonsporu náskok, jenže hosté ztrátu i podruhé dotáhli a v 84. minutě stanovil konečný výsledek Stéphane Sességnon.