Rubriky:

Evropské ligy

Bratři Kovačové mají namířeno do chorvatské fotbalové ligy

9. června 2007 13:28 - ZÁHŘEB

Fotbaloví bratři Robert a Niko Kovačové si zřejmě v závěru svých kariér zahrají v chorvatské lize. O přesunu chorvatských reprezentantů, kteří však paradoxně nikdy ve své vlasti nepůsobili, v sobotu informuje deník Jutarnji List.

 

DPA/EPA

Mladší ze sourozenecké dvojice, třiatřicetiletý obránce Robert, má podle listu namířeno z Juventusu Turín do mistrovského Dinama Záhřeb. Potvrdil to i šéf klubu Zdravko Mamič. "Robert má sice v Itálii smlouvu na další dva roky, ale upadl v nemilost u klubového managementu. Kontrakt na tři sezóny s ním podepíšeme příští týden," uvedl Mamič na adresu čtyřiašedesátinásobného reprezentanta, jenž pomohl turínskému velkoklubu po nuceném sestupu zpět do Serie A.

Robert Kovač, jenž by si měl podle tisku vydělat v Dinamu dva milióny eur ročně, působil až do svého odchodu do Juventusu v roce 2005 v německé bundeslize. Hrál za Norimberk, Leverkusen a Bayern Mnichov, v jehož dresu v letech 2001-2003 nastupoval společně s o tři roky starším bratrem Nikem.

Ten má po sezóně strávené v rakouském Salcburku namířeno do Hajduku Split. "Nejprve si o tom musím promluvit s funkcionáři mého klubu. Pokud budou souhlasit, jsem připraven odejít do Hajduku," řekl pro Jutarnji List zkušený záložník, jenž v národním týmu nasbíral o pět startů více než bratr. Niko Kovač hrál v minulosti vedle Salcburku a Bayernu také za Herthu Berlín a Hamburk.

Pro sourozence Kovačovy bude případný přestup do chorvatské ligy velkou premiérou, neboť v zemi svých předků dosud nehráli. Oba se totiž narodili a vyrůstali v tehdejším Západním Berlíně, kam jejich rodiče odešli za prací.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.