Brankáři Čech a Kinský v zápasech ruské ligy neinkasovali

MOSKVA

Gólman Marek Čech přispěl čistým kontem k hladkému vítězství fotbalistů Vladivostoku nad Lokomotivem Moskva v 13. kole ruské ligy. Dvoubrankové vedení zajistil domácímu týmu svými trefami Ivanov, dvě minuty před koncem zpečetil výhru Šešukov. Nulu v sobotu vychytal i Antonín Kinský ze Saturnu, který zvítězil 1:0 nad posledním Rostovem.

Marek Čech

V bitvě o čelo tabulky v sobotu znovu ztratili body obhájci titulu z CSKA, kteří doma pouze remizovali 0:0 s Tomskem. Moskvanům chyběli kvůli reprezentačním povinnostem brazilský útočník Vágner Love a Srb Krasič, který hraje na šampionátu jednadvacítek v Nizozemsku.

CSKA přesto zůstal na prvním místě, neboť Samara podlehla v Kazani a Petrohrad přišel na hřišti nováčka FK Chimki v poslední minutě o výhru. Zenit poslal do vedení v 68. minutě Aršavin, krátce poté opustil hřiště jeho český spoluhráč Radek Šírl, kterého vystřídal Nizozemec Ricksen. Poslední slovo ale měl domácí Širokov, který v závěru vyrovnal na konečných 2:2.

Rusko - 13. kolo:
CSKA Moskva - Tomsk 0:0, FK Chimki - Petrohrad 2:2, Kazaň - Samara 1:0, Nalčik - Perm 0:1, Saturn MO - Rostov na Donu 1:0, Vladivostok - Lokomotiv Moskva 3:0.