Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Hapal povede slovenskou Nitru

19. června 2007 08:00 - NITRA

Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Hapal se stal trenérem Nitry. S vedením šestého týmu uplynulého ročníku slovenské ligy se v pondělí dohodl na roční smlouvě s opcí na další rok. Uvedla to internetová stránka klubu.

 

archiv

Hapal vystřídá na lavičce Ivana Galáda, kterého vedení Nitry po sezóně propustilo. "V kontaktu jsme byli s klubem již delší dobu. Teď jsme již jen dotáhli některé detaily a podepsali smlouvu. Jsem moc rád, že budu moci trénovat právě v Nitře," uvedl Hapal na oficiálních internetových stránkách klubu. Ten povede svůj první trénink u mužstva již v úterý.

Podle slovenských médií jednal klub také s jinými českými trenéry Josefem Mazurou a Leošem Kalvodou, ale nakonec se dohodl s Hapalem. Ten si zatím nepřivede vlastní realizační tým, chce díky stávajícímu dostatečně poznat prostředí i i současný kádr Nitry. "Informace budu ze začátku získávat především od asistenta Brunegrafa a trenéra B mužstva Sütta," objasnil své záměry Hapal.

"Je tu velmi mladé mužstvo a klub pracuje hodně s vlastními odchovanci," poodkryl své dosavadní znalosti o filosofii slovenského klubu a sebevědomě dodal: "S tím jsem, myslím, v minulosti neměl problémy. Například v Ostravě jsem měl vůbec nejmladší kádr české ligy. S mladými hráči pracuji velice rád."

Celková adaptace je otázkou času 

Nový kouč také prohlásil, že na schůzce s vedením došlo k domluvě ohledně posílení kádru v ofenzivě. "Mám v hlavě nějaká jména, ale nechtěl bych je medializovat dřív, než je to vhodné," neodtajnil svou představu Hapal.

Sedmatřicetiletý kouč naposledy vedl Baník Ostrava, kde před rokem skončil a od té doby byl bez angažmá. Předtím trénoval v české lize Opavu a Zlín. Na Slovensku se o Hapala nyní zajímala také Artmedia Bratislava, před týdnem však angažovala staronového trenéra Vladimíra Weisse.

"Samozřejmě, že mám o slovenské Corgoň lize daleko méně informací, než o té české. V Česku žiji a více zápasů jsem viděl tam," přiznal trenér Hapal. "Ale slovenskou ligu jsem vídal díky slovenský televizním programům. Celková adaptace je podle mne jen otázkou času," dodal odhodlaně.

dfk, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy