Rubriky:

Evropské ligy

Korupční skandál v portugalském fotbale se týká i první ligy

25. července 2007 17:15 - LISABON

V portugalském fotbale se rozjíždí korupční skandál. Vyšetřování s krycím názvem "Operace zlatá píšťalka" odhalilo dvacet případů, kdy rozhodčí za úplatu ovlivnili výsledky zápasů. Pět z nich se týká duelů první ligy. Podle agentury AP zatím není jasné, jestli budou obžalováni jednotlivci či kluby.

Obvinění se podle státního zástupce týká dvou zápasů FC Porto ze sezóny 2003/2004, kdy celek tehdy vedený současným trenérem Chelsea Josém Mourinhem v nejvyšší soutěži triumfoval. Zbývající tři prvoligové případy uplácení rozhodčích se týkají šesti klubů, jedním z nich je Benfica Lisabon.

Podle portugalských médií jsou hlavními postavami skandálu ředitel FC Porto Jorge Pinto da Costa, prezident ligy Valentino Loureiro a bývalý šéf komise rozhodčích Jose Pinto de Sousa.

Vyšetřování začalo před čtyřmi lety, kdy policie dostala tip na několik sudích, kteří brali peníze za ovlivňování zápasů. Dalším podnětem byla vzpomínková kniha bývalé přítelkyně šéfa FC Porto, která na korupci upozornila.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.