Evropské ligy

Chuligáni přerušili zápas francouzské ligy, nehrálo se téměř půl hodiny

3. prosince 2019 21:45 - Praha

Dost dlouho to vypadalo, že francouzská nejvyšší soutěž bude řešit pořádný skandál. Utkání 16. kola mezi Bordeaux a Nimes bylo totiž kvůli řádění chuligánů na 25 minut přerušeno. Ultras domácího klubu do utkání zasáhli v 11. minutě utkání, hlavní rozhodčí následně poslal oba týmy raději do kabin. Domácí nakonec vyhráli jasně 6:0.

Několik desítek ultras Bordeaux, kterým se říká Ultramarines, kvůli sporům ve vedení klubu požadují, aby odstoupil dlouholetý prezident Frédéric Longuépée. Jejich protest trval 25 minut a domácí hráče příliš nerozhodil. Girondins i díky hattricku nigerijského útočníka Joshe Maji vyhráli 6:0.

Podobně jednoznačné vítězství si mohli užít fanoušci Brestu, který deklasoval 5:0 Štrasburk. Hattrickem se blýskl Argentinec Cristian Battocchio.

Fotbalisté Marseille díky brance z penalty a gólové asistenci Dimitriho Payeta vyhráli 2:0 v Angers a dotáhli se na rozdíl dvou bodů k vedoucímu Paris Saint-Germain. Úřadující mistři mají nicméně k dobru dvě utkání.