Anderlecht s Polákem a Zítkou jen remizoval s nováčkem

BRUSEL

Dvoubrankové vedení ztratili fotbalisté Anderlechtu Brusel na půdě nováčka belgické ligy Denderu, a tak zápas skončil překvapivou remízou 2:2. Úřadující mistři vedli po trefách Hassana a Boussoufy, který se trefil z přímého kopu nařízeného za faul na českého reprezentanta Jana Poláka.

Český brankář Anderlechtu Daniel Zítka

Domácí však stačili ještě do poločasu vyrovnat, když Daniel Zítka v brance Anderlechtu nemohl podle serveru sport.be gólům zabránit. Dender vybojoval první bod v sezóně, naopak Anderlecht poprvé ztratil.

Ani třetí zápas nového ročníku nedokázali vyhrát fotbalisté FC Brusel, mezi něž patří také česká dvojice Richard Culek a Pavel Fořt. Tentokráte doma podlehli Gentu 0:2, když obě branky padly až v posledních dvaceti minutách. Oba Češi odehráli celé utkání, ale pádu na dno tabulky nezabránili.

Belgie - 3. kolo:
Charleroi - Mechelen 1:0, Dender - Anderlecht 2:2, FC Brusel - Gent 0:2, Genk - Roeselare 0:0, Lokeren - Beerschot 0:0, Mouscron - Mons 3:1, Waregem - Westerlo 1:0.