Austria, soupeř Jablonce v Poháru UEFA, vede rakouskou ligu

VÍDEŇ

Fotbalisté Austrie Vídeň, soupeř Jablonce v 2. předkole Poháru UEFA, v nedělním utkání rakouské ligy vyhráli na hřišti Mattersburgu 1:0 díky brance Lasnika. Dostali se tak do čela tabulky, když mají shodně bodů s městským rivalem Rapidem.

Austria se představila v sestavě: Safar - Ertl, Bak, Schiemer, Majstorovic (67. Troyansky) - Sariyar, Blanchard, Metz, Lasnik (82. Aigner) - Lafata (61. Standfest), Kuljic.

Rapid, který je druhý jen kvůli horšímu skóre, v neděli vyhrál rovněž 1:0 nad mistrovským Salcburkem. Prodloužil tak svou domácí neporazitelnost bezmála na rok, když naposledy na vlastním stadiónu podlehl 20. srpna 2006 týmu GAK Štýrský Hradec. V dresu poraženého týmu odehrál téměř celý zápas Karel Piták, který opustil hřiště až tři minuty před koncem. Vratislav Lokvenc se do hry dostal v 53. minutě.

Rakousko - 7. kolo:
Mattersburg - Austria Vídeň 0:1, Rapid Vídeň - Salcburk 1:0, Ried - Sturm Štýrský Hradec 5:3.