Ajax dal v generálce na Slavii čtyři branky za 14 minut

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam před odvetou 3. předkola Ligy mistrů s pražskou Slavií opět předvedli svou ofenzivní sílu. V utkání 2. kola nizozemské ligy prohrávali s Heerenveenem, ovšem dvěma slepenými góly na konci poločasu zápas otočili a vítězství si pojistili hned po změně stran. Během čtrnácti minut tak vstřelili čtyři branky, z toho dvě dal útočník Suárez.

Další trefy přidali obránce Vermaelen a střídající Schilder. Po domácí prohře se Slavií 0:1 začal Ajax ligovou sezonu dvěma jasnými vítězstvími se skóre 12:2, díky němuž je v čele tabulky před Eindhovenem a Feyenoordem Rotterdam, který dnes vyhrál 5:0 nad Bredou.

Trenér Ajaxu Henk ten Cate dal dnes důvěru sestavě: Stekelenburg - Heitinga, Colin, Stam, Vermaelen - Emanuelson, Maduro (46. Schilder), Wechström - Bakircioglü (68. Urzáiz), Huntelaar, Suárez (59. Rommedahl).