Evropské ligy

Ježek: Báli jsme se, protože jsem kopyto

17. září 2007 12:41 - SALCBURK

Po slabším úvodu v rakouské lize a vyřazení ve třetím předkole Ligy mistrů prokázali fotbalisté Salcburku kvalitu v sobotním utkání 6. kola s Mattersburgem. Byť vyhráli jen těsně 2:1, zápas měli ve své moci. Záložník vítězů Patrik Ježek přiznal, že šancí měl obhájce titulu na tři zápasy.

PRÁVO

„Přestože jsme byli jasně lepší, tak jsme se do poslední minuty strachovali o vítězství. Měli jsme tolik příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit. Uspěl pouze Zickler, který už v šesté minutě hlavou využil rohový kop Sekagyi. Ještě před poločasem pak po centru Iliče ze strany přidal z voleje pojistku Meyer. Když ale potom třiadvacet minut před koncem Sedloski proměnil penaltu a snížil na rozdíl gólu, zamávalo to s naší psychikou a o body jsme se hodně báli.

Já sám jsem měl šest dobrých šancí, asi nejvíce z celého mužstva. Jednou jsem trefil tyč, dvakrát jsem střílel vedle a třikrát mi brankář střelecký pokus chytil. Kdybych nebyl kopyto, tak jsme zápas dohrávali v úplném klidu a bez obav, že výhru ztratíme, protože některou z těch příležitostí jsem proměnit měl.

Jednu měl i Vráťa Lokvenc, který nastoupil na posledních šestnáct minut, ale hlavou dobrou šanci taky nedal. Sešli jsme se na trávníku zase všichni tři Češi, protože v šestašedesáté minutě nastoupil na pravý kraj zálohy i Karel Piták.

Věřím, že nás vítězství nastartuje a bude se nám v lize dařit, protože start jsme neměli ideální. Možná jsme v hlavách měli Ligu mistrů, v které jsme chtěli uspět. Bohužel se to nepodařilo. Přitom k postupu přes Doněck jsme byli blízko. Když jsme po jednobrankovém vítězství doma šli do vedení i na Ukrajině, tak jsem si říkal, že tři góly snad nedostaneme. Jenže jsem se spletl, i když jeden gól byl z vymyšlené penalty. Teď máme za úkol postoupit do skupiny v Poháru UEFA přes AEK Atény.“