Koevermans dvěma góly zařídil Eindhovenu výhru nad Venlem

AMSTERODAM

Dva zásahy útočníka Koevermanse zajistily fotbalistům PSV Eindhoven výhru 3:1 v sobotním utkání 8. kola nizozemské ligy s Venlem. Koevermans, který před sezónou přišel z Alkmaaru, nejprve v 51. minutě poslal Eindhoven do vedení, které pak třináct minut před koncem potvrdil. Vstřelil tak svou již osmou branku v sezóně. Eindhoven se dostal na druhé místo tabulky před Ajax Amsterodam.

Fotbalisté Ajaxu totiž v sobotu získali jen bod za bezbrankovou remízu, když si doma neporadili s obranou Nijmegenu. Navíc hned v úvodu zápasu se štěstím přestáli pokutový kop hostů.

Patří jim tak třetí příčka s dvoubodovou ztrátou na PSV. První zůstal Feyenoord, který v městském derby porazil Excelsior 1:0 brankou Van Bronckhorsta z 78. minuty.

Nizozemí - 8. kolo:
Ajax Amsterodam - Nijmegen 0:0, Almelo - Arnhem 2:2, Feyenoord Rotterdam - Excelsior Rotterdam 1:0, PSV Eindhoven - Venlo 3:1.