Evropské ligy

Čech třikrát inkasoval a Vladivostok je zase blíž sestupu

27. října 2007 15:49 - MOSKVA

Fotbalisté Vladivostoku, mezi které patří i český gólman Marek Čech, se opět přiblížili sestupu z ruské ligy. V sobotním utkání 28. kola prohráli 0:3 na hřišti Chimki. Čecha dvakrát překonal domácí obránce Mrdja. Vladivostok je tak dvě kola před koncem na posledním nesestupovém místě, ovšem předposlední Krasnodar má jen o bod méně a utkání s jedenáctou Kazaní k dobru.

PRÁVO/Michaela Říhová

Tři branky argentinského útočníka Maxiho Lopéze přinesly FK Moskva výhru 3:1 nad Permem. Hráči moskevského celku si udrželi teoretickou naději na zisk titulu. Dvě kola před koncem ztrácejí na Spartak Moskva a Zenit Petrohrad tři body, ale mají odehráno o utkání více. Český záložník Tomáš Čížek si v dresu FK zahrál posledních dvanáct minut, Roman Hubník se neobjevil ani na lavičce náhradníků.

Krasnodar s Romanem Lengyelem získal v boji o záchranu bod v Kazani, která vyrovnala v 76. minutě na konečných 2:2.

Rusko - 28. kolo
FK Chimki - Vladivostok 3:0, FK Moskva - Perm 3:1, Kazaň - Krasnodar 2:2, Rostov na Donu - Dynamo Moskva 0:0.