Po bukurešťském derby bylo zadrženo 434 fanoušků

Sobotní bukurešťské fotbalové derby provázely potyčky fanoušků, při kterých policie zadržela celkem 434 příznivců z táborů obou klubů. Chuligáni před zápasem, ve kterém soupeř Slavie v Lize mistrů na vlastním stadiónu porazil rivala z Dinama 1:0, rozbíjeli policejní auta a ničili dopravní značky.

Samotné utkání muselo být kvůli jejich výtržnostem v prvních dvanácti minutách třikrát přerušeno.

Řádění fanoušků narušilo už předzápasovou rozcvičku obou týmů, když policie použila na uklidnění výtržníků slzný plyn. Nejdelší vynucená přestávka v utkání pak trvala osm minut a hráči obou týmů dokonce museli před štiplavým kouřem utéct do šaten.

Podle agentury Reuters bylo po utkání pokutováno 16 chuligánů a devět bylo obviněno z násilného chování na veřejnosti.