Po výhře nad Guimaraesem vede Porto ligu už o deset bodů

LISABON

Fotbalisté Porta vedou po 13. kole tabulku portugalské ligy už o deset bodů. Obhájce titulu doma v sobotu večer porazil Vitorii Guimaraes 2:0, zatímco druhá Benfica předtím prohrála v lisabonském derby na hřišti Belenenses.

Porto zatím ani jednou neprohrálo, ztratilo jen čtyři body za dvě remízy. K výhře nad třetím týmem tabulky nasměroval favorita deset minut po půli Maročan Siktíví, svým jedenáctým gólem v sezóně pak vítězství domácího mužstva potvrdil nejlepší střelec ligy Lissandro López.

Na třetí místo se posunul lisabonský Sporting, jenž na Madeiře otočil zápas s Marítimem. Po hodině hry hosté inkasovali, ale Vukševič dvěma góly v závěrečné čtvrthodině strhl vítězství na stranu Sportingu.

Portugalská liga, 13. kolo:
FC Porto - Guimaraes 2:0, Boavista Porto - Naval 2:0, Coimbra - Nacional Funchal 1:0, Estrela Amadora - Setúbal 0:1, Leixoes - Leiria 2:1, Marítimo Funchal - Sporting Lisabon 1:2.
1.FC Porto13 11 2 023:435
2.Benfica Lisabon13 7 4 222:825