Ve slovenské lize zkolaboval po utkání fotbalista Nitry

Při utkání 21. kola slovenské fotbalové ligy mezi Nitrou a Košicemi v sobotu zkolaboval po vystřídání v 61. minutě domácí záložník Martin Bača. Podle slovenských médií šlo o chvilkové nedokrvení, pravděpodobně kvůli tomu, že se mu vlivem alergie zúžily průdušky. Po ošetření byl hráč převezen na jednotku intenzivní péče nemocnice v Nitře.

Bača odešel ze hřiště v 61. minutě a nic nenasvědčovalo tomu, že by střídal kvůli vážným zdravotním potížím. V útrobách stadiónu však náhle zkolaboval. První pomoc mu poskytl lékař Nitry Alexander Poprac a fotbalistu nakonec odvezla sanitka do nemocnice.

"Když šel do kabiny, tak říkal, že je mu zle. Chytil jsem ho kolem pasu a pak se mu podlomila kolena. Zpomalil se mu pulz, a proto jsem zavolal záchranku," řekl Poprac. Lékař zavolané záchranné služby konstatoval, že Bačovi se zřejmě kvůli alergii zúžily průdušky, proto nastalo chvilkové nedokrvení.

Premiérové trefy se dočkal Zbyněk Pospěch

Premiérové trefy v dresu Artmedie Petržalka, kam v únoru zamířil z Norska, dočkal český útočník Zbyněk Pospěch. Střelecky se prosadil hned ve svém druhém utkání, když v poslední minutě zvýšil na 2:0 a pomohl tak k výhře na hřišti Trnavy.

Artmedia má nyní před třetí Nitrou již třináctibodový náskok a může se soustředit pouze na souboj o titul, kde ztrácí jediný bod na vedoucí Žilinu. Ta v sobotu vyhrála rovněž 2:0 na hřišti Dubnice.

Fotbalisté Banské Bystrice dokázali uhrát remízu 1:1 s Ružomberkem, přestože hráli hodinu bez vyloučeného českého obránce Davida Kotryse. Ten dostal červenou kartu za faul zezadu. Ružomberok sice hned vzápětí vyrovnal, ale domácí alespoň bod ubránili.

Slovensko - 21. kolo
Banská Bystrica - Ružomberok 1:1 (25. Hučko - 33. Ďubek), Dubnica - Žilina 0:2 (54. Breška, 66. Lietava), Nitra - Košice 1:0 (2. Semeník), Trnava - Artmedia Petržalka 0:2 (79. Kozák z pen., 90. Pospěch).