CSKA vyhrálo v Samaře, Češi do hry nezasáhli

SAMARA

Fotbalisté CSKA Moskva se ve druhém ligovém kole dočkali premiérové výhry v sezóně po vítězství 2:0 na hřišti Samary. O vedoucí gól se v polovině první půle postaralo jedno z dvojčat Berezuckých, stoper Alexej. Na branku z úvodního nerozhodného zápasu s Jaroslavlí pak po změně stran navázal brazilský útočník Jo.

Do zápasu nezasáhl ani jeden z českých fotbalistů. Na straně Samary chyběl Jiří Jarošík, který si tak nezahrál proti svému bývalému zaměstnavateli, v jehož barvách působil dvě sezóny. Na premiéru v dresu CSKA nadále čeká Luboš Kalouda.

Svého městského rivala napodobil také Spartak Moskva, který doma porazil Tomsk 1:0. O branku se po půlhodině hry postaral Brazilec Wellinton. V dresu Spartaku absolvoval celé utkání český obránce Martin Jiránek, který již od 17. minuty hrál s obvázanou hlavou kvůli krvavému zranění.

Z úspěchu se radoval také český brankář Antonín Kinský, který pomohl Saturnu MO k výhře 3:1 nad Grozným. Dvěma góly k vítězství přispěl slovenský útočník Jakubko.

Rusko -2. kolo:
Jaroslavl - Lokomotiv Moskva 1:2, Samara - CSKA Moskva 0:2, Saturn MO - Groznyj 3:1, Spartak Moskva - Tomsk 1:0.