Fotbalisté Spartaku se v ruské lize posunuli už na druhé místo

MOSKVA

Fotbalisté Spartaku Moskva porazili v úterním utkání devátého kola ruské ligy Šinnik Jaroslavl 4:2 a po nepovedeném začátku soutěže se vyhoupli už na druhé místo tabulky. Na vedoucí Kazaň, která zdolala FK Moskva 2:1, ztrácí Spartak osm bodů.

V základní sestavě Spartaku nastoupil Martin Jiránek, jeho krajan Radoslav Kováč přišel na hřiště v 82. minutě. Hosté se sice dostali v 11. minutě do vedení, ale do poločasu pak už jen sčítali pohromy: rychlé vyrovnání z penalty, vlastní gól Ricarda Silvy a červenou kartu pro Djordjeviče. Podobné to bylo i po změně stran, kdy Šinnik dostal další dvě branky a po vyloučení Kudrjašova dohrával jen v devíti.

Kazaň neměla v Moskvě lehkou roli, prohrála poločas a až v 60. minutě vyrovnal Turek Kabze. V samém závěru pak zajistil favoritovi nejtěsnější vítězství Rjazancev, těsně poté odešel ze hry domácí zadák Tomáš Čížek.