Pospěch s Urbánkem pomohli Artmedii zvýšit náskok na osm bodů

BRATISLAVA

Fotbalisté Artmedie Petržalka jsou již jen krůček od zisku titulu slovenského mistra. V 29. kole využili zaváhání druhé Žiliny a po jasné výhře 3:0 v Nitře vedou tabulku čtyři kola před koncem již o osm bodů. O dva góly vedoucího týmu se postarali čeští hráči Zbyněk Pospěch a Aleš Urbánek.

Hráči Petržalky se o remíze Žiliny 1:1 v Banské Bystrici dozvěděli již v průběhu poločasové přestávky. To již sami vedli nad Nitrou po brance Obžery. Po změně stran navíc zvýšil Pospěch, pro kterého to byl již čtvrtý gól od únorového příchodu, ale první, který nepadl v nastaveném čase. V poslední minutě pak uzavřel skóre Urbánek.

Výsledky slovenské Corgoň ligy - 29. kolo:
Banská Bystrica - Žilina 1:1 (41. Poljovka - 26. Jež), Košice - Slovan Bratislava 1:1 (22. J. Novák - 67. Hanek), Nitra - Artmedia Petržalka 0:3 (39. Obžera, 72. Pospěch, 89. Urbánek), Trnava - Dubnica 1:1 (36. Guldan - 64. Zápotoka).