Rubriky:

Evropské ligy

Trenér fotbalistů Hearts se vzdal platu, aby pomohl snížit ztráty

20. března 2020 10:57 - Edinburgh

Trenér fotbalistů skotského klubu Heart of Midlothian Daniel Stendel se vzdal platu, aby v krizi způsobené pandemií koronaviru svému zaměstnavateli ulevil. Zadarmo hodlá pracovat, dokud to bude potřeba. Zareagoval tak na otevřený dopis majitelky Ann Budgeové, která hráče, členy realizačního týmu i všechny zaměstnance požádala, aby po dobu pozastavení ligy přistoupili na snížení platů na polovinu.

 

Archiv Tomáše Černého

"Nejsem žádný milionář a mám rodinu. Ale chci jít ostatním příkladem," řekl německý kouč, jenž v klubu působí od prosince. "Vyděláváme slušné peníze ve srovnání s ostatními zaměstnanci, pro které by bylo snížení platu na 50 procent citelnější ztrátou," dodal pětačtyřicetiletý Stendel.

Svým krokem chce pomoci tomu, aby se klub, kde působí i český brankář Zdeněk Zlámal, vyhnul vážným ekonomickým problémům. Zároveň doufá, že zbude více peněz pro ostatní a hůře placených zaměstnanců se škrty nedotknou. Budgeová už ale ujistila, že se budou platy snižovat proporčně tak, aby se žádný z pracovníků nedostal pod existenční minimum.

Hearts chtějí v době pandemie dávat hráčům pouze poloviční plat

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy