Jarošík dal první gól za Samaru

MOSKVA

Český fotbalista Jiří Jarošík dal svůj první gól po návratu do ruské ligy a pomohl Samaře uhrát remízu 1:1 na hřišti FK Moskva. Někdejší opora CSKA Moskva otevřela ve třinácté minutě skóre čtvrtečního utkání. Domácí vyrovnali v 73. minutě zásluhou bývalého útočníka Barcelony Maxiho Lópeze.

Jiří Jarošík

Jarošík, jenž se vrátil do Ruska po angažmá v Anglii a Celtiku Glasgow, nastoupil v jedenáctém kole za Samaru teprve počtvrté.

Čeští obránci Radoslav Kováč a Martin Jiránek pomohli Spartaku Moskva k vítězství 1:0 nad Saturnem, po kterém jejich tým snížil ztrátu na první místo na pět bodů. Zápas rozhodl minutu před koncem útočník Roman Pavljučenko, jenž překonal gólmana Antonína Kinského z penalty nařízené za ruku jednoho z hostujících hráčů.

Spartak se tak přiblížil vedoucí Kazani, která v poslední minutě přišla o vítězství nad Jaroslavlí. Překvapivou remízu 1:1 zařídil Bojarincev.

Výsledky - 11. kolo:
Kazaň - Jaroslavl 1:1, Spartak Moskva - Saturn MO 1:0, Tomsk - Vladivostok 1:1, FK Moskva - Samara 1:1.