Fotbalisté CSKA Moskva porazili ve finále poháru Perm na penalty

Fotbalisté CSKA Moskva získali počtvrté za posledních sedm sezón Ruský pohár. V sobotním finále porazili Amkar Perm v penaltovém rozstřelu, když během druhého poločasu dokázali zásluhou svých brazilských posil zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a vyrovnat na 2:2. Bývalý brněnský záložník Luboš Kalouda se do výběru CSKA pro finálový duel nevešel.

Až do 57. minuty se v Moskvě hrálo bez branek, pak ale přišla čtvrthodinová střelecká smršť. Permu zajistili během sedmi minut dvougólový náskok Drinčič a Dujmovič, za CSKA však bleskově odpověděli Vágner Love a Jo.

Další góly pak už nepřineslo ani půlhodinové prodloužení, na pokutové kopy moskevský celek zvítězil jednoznačně 4:1. Za Amkar paradoxně neuspěli oba střelci branek ze hry, zatímco v dresu CSKA proměnili penalty Žirkov, Vágner Love, Jo i Janczyk.