Rubriky:

Evropské ligy

Bývalý polský fotbalový reprezentant Ledwon se oběsil

12. června 2008 18:22 - KLAGENFURT

Polský fotbalista Adam Ledwon, jenž hrál naposledy rakouskou ligu za Klagengurt, se ve středu oběsil. Čtyřiatřicetiletý obránce po sobě zanechal ženu a dvě děti.

Velkou část své profesionální kariéry strávil v rakouské lize, kde oblékal dres Austrie Vídeň, Admiry Vídeň a Sturmu Štýrský Hradec. Zahrál si i dva roky v německé bundeslize za Leverkusen. Za polskou reprezentaci odehrál 18 zápasů, v nichž vstřelil jednu branku.

Zpráva o jeho sebevraždě silně zasáhla polskou výpravu na mistrovství Evropy, kde dnes Poláky hrají o udržení postupových nadějí s Rakouskem. "Je to pro nás všechny obrovský šok," řekl agentuře DPA někdejší Ledwonův spoluhráč z reprezentace Tomasz Hajto.

V neděli přitom s Ledwonem sledoval prohraný zápas s Německem a tragédii nic nenasvědčovalo. "Hodně jsme žertovali a smáli se. Je to katastrofa a pro všechny hráče na mistrovství světa strašný šok," uvedl.

Hajto si přál, aby aktéři dnešního zápasu mezi Polskem a Rakouskem uctili Ledwonovu památku minutou ticha, ale polský svaz to s ohledem na pozůstalé odmítl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy