Petrohrad po dlouhé pauze v ruské lize deklasoval Tomsk

MOSKVA

Obhájce titulu Zenit Petrohrad deklasoval v ruské fotbalové lize 5:1 Tomsk a odpoutal se z posledního místa v tabulce, na které klesl vinou dlouhé absence v domácí soutěži. Ruští šampióni si odložili několik zápasů kvůli jarnímu tažení Pohárem UEFA, který nakonec vyhráli.

V prvním utkání od konce dubna v neděli nastoupili bez útočníka Andreje Aršavina, jenž je po výborných výkonech na mistrovství Evropy v hledáčku řady slavných klubů. I bez něj Zenit snadno vyhrál, když po dvou gólech dali Timoščuk a Fajzulin. Celý zápas odehrál za vítěze i český fotbalista Radek Šírl, který přišel o nominaci na Euro kvůli zranění kolena.

Petrohrad ztrácí 16 bodů na vedoucí Kazaň, odehrál však o pět zápasů méně.

Vicemistr Spartak Moskva začal po přestávce vyplněné evropským šampionátem porážkou 1:3 na hřišti ligového nováčka Grozného. Domácí rozhodli v úvodu druhého poločasu, když třemi góly v rozmezí třinácti minut otočili skóre. Prohře favorita nezabránil obránce Martin Jiránek, Radoslav Kováč strávil zápas na lavičce.

Mezi náhradníky zůstal také Luboš Kalouda z CSKA Moskva, který v derby podlehl 0:2 Dynamu.

Ruská liga - 12. kolo:
CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:2, Groznyj - Spartak Moskva 3:1, Lokomotiv Moskva - Perm 0:1, Petrohrad - Tomsk 5:1.