Rubriky:

Evropské ligy

Pudil: Na Itálii mám ještě čas, Belgie byla správná volba

10. července 2008 08:30

Obavy z prvního zahraničního angažmá z Daniela Pudila rychle spadly. Bývalý hráč Liberce a Slavie se minulý týden upsal belgickému Genku a zvyká si na nový život. „Myslím, že to byla správná volba. Chtěl jsem udělat postupný krok v kariéře a ne velký skok,“ říká Pudi, v rozhovoru pro Právo.

 

http://www.krcgenk.be

Od minulého týdne jste hráčem klubu KRC Genk. Jaké máte první dojmy z belgického fotbalu?

Zatím je tu všechno fantastické. Trošku jsem z toho měl sice strach, ale když jsem se poprvé potkal s klukama, všechno ze mě spadlo.

Jak se spoluhráči a trenérem komunikujete?

Snažím se anglicky, všichni tady angličtinu ovládají. Já jsem při angažmá ve Slavii chodil na angličtinu čtyři měsíce, ale pořád to není ono. Takže to tady musím rychle dohnat. Věřím, že během měsíce se do toho dostanu. Rozumím celkem dobře, horší je to s mluvením. Ale je tady Slovák Adam Nemec, a když potřebuju, všechno mi přeloží.

Měl jste po stvrzení přestupu tiskovou konferenci?

Ano, ale naštěstí tam se mnou byl můj manažer Ondra Chovanec, který všechno tlumočil.

Na co se belgičtí novináři nejvíc vyptávali?

Hlavně na to, proč jsem si vybral Genk a nešel do Itálie.

A proč tedy? Byl jste na testech v Reggině, hrát Serii A má přece zvuk...

To asi jo, ale Reggina mi nabízela jen roční hostování. V Genku jsem dostal čtyřletou smlouvu, což rozhodlo. Myslím, že to byla správná volba. Chtěl jsem udělat postupný krok v kariéře a ne velký skok. A nikde není psáno, že třeba za dva roky nemůžu přestoupit někam výš. Myslím, že na Itálii mám ještě čas.

Zažíváte teď zase světlejší období kariéry?

Jsem rád, že to takhle dopadlo. Chtěl jsem odejít z české ligy, kde jsem byl pět sezón. Získal jsem tituly s Libercem i se Slavií a chtěl jsem vyzkoušet něco jiného.

Ale před pár týdny vám asi moc do smíchu nebylo, když jste kvůli klukovině vypadl z nominace na mistrovství Evropy...

Nebylo to jednoduché, ale vrátit to nemohu. Občas se bohužel stane, že se během vteřiny člověku změní život. Mrzelo mě, co se stalo, ale snažil jsem se koukat hlavně do budoucnosti. Chci na sobě tvrdě makat a vím, že záleží jen na mně, jestli se do reprezentace vrátím.

Na jaký post s vámi v Genku počítají?

Doufám, že na levou zálohu. Už jsem hrál poločas jednoho přípravného zápasu a nastoupili jsme spíš v rozestavení 4–3–3. Takže to bylo takové levé křídlo.

V jaké fázi přípravy se teď klub nachází?

Trénujeme většinou dvoufázově, hrajeme zápasy. Od 28. července máme soustředění v Nizozemsku. Liga začíná až 17. srpna, takže je ještě dost času, abychom se ideálně sehráli.

Už jste si vybral v Genku bydlení?

Do konce týdne bych měl dostat byt. Chci něco v centru. Až bude všechno zařízené, přijede za mnou přítelkyně.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy