Zenit porazil poslední Chimki, trefil se i Aršavin

MOSKVA

Fotbalisté Zenitu Petrohrad proti poslednímu týmu tabulky ruské ligy Chimki splnili roli favorita a vyhráli 4:1. O tři z branek se vítězného týmu se postarali ruští reprezentanti z nedávného mistrovství Evropy včetně současné největší hvězdy Zenitu Andreje Aršavina, který v poslední minutě uzavíral skóre.

Zenit však i tentokrát nepodal optimální výkon, když definitivně rozhodl až v samotném závěru, kdy domácí hráli bez vyloučeného obránce. Pro obhájce titulu šlo o teprve třetí výhru z devíti odehraných zápasů.

Také druhé moskevské derby, které se hrálo v rámci 13. kola ruské fotbalové ligy, skončilo jasnou výhrou jednoho ze soupeřů. Po sobotním vítězství CSKA nad Spartakem 5:1 dnes Dynamo přehrálo Lokomotiv 4:2. O zisku tří bodů hráči domácího celku rozhodli třemi góly v rozmezí devíti minut druhé půle. Hosté snížili až v poslední minutě.

Výsledky ruské ligy - 13. kolo:
Chimki - Petrohrad 1:4, Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 4:2, FK Moskva - Groznyj 0:0, Tomsk - Nalčik 1:0.