Kováč překonal Marka Čecha a pomohl Spartaku k výhře

MOSKVA

Český fotbalový reprezentant Radoslav Kováč se brankou podílel na výhře Spartaku Moskva v 15. kole ruské ligy 3:0 nad Vladivostokem. Defenzivní záložník otevřel skóre pět minut před poločasem, když hlavou po centru Šiškina překonal krajana v brance soupeře Marka Čecha. Český brankář dnešní zápas nedohrál, neboť dvě minuty před koncem fauloval a dostal červenou kartu.

Osmadvacetiletý Kováč na sebe upozornil ve druhém zápase po sobě. Před týdnem zastavil tvrdým zákrokem fanouška, který vběhl na hřiště. Za svůj zásah dostal žlutou kartu a posléze i pokutu. Proti Vladivostoku dal svou první branku v sezóně a osmou během působení v ruské lize. Na gól čekal Kováč déle než rok.

V dresu Spartaku, který zůstal na pátém místě tabulky, odehrál celé utkání i další český obránce Martin Jiránek.

Fotbalisté FK Moskva nedokázali navázat na výhru z minulého kola nad CSKA Moskva a v dalším městském derby prohráli s Lokomotivem 0:3. Dvěma góly se o to postaral nigerijský útočník Peter Odemwingie. Lokomotiv se díky tomu dostal na čtvrtou příčku tabulky. V sestavě FK chyběli oba čeští fotbalisté Roman Hubník i Tomáš Čížek.

15. kolo ruské ligy:
FK Moskva - Lokomotiv Moskva 0:3, Spartak Moskva - Vladivostok 3:0, Jaroslavl - Groznyj 1:1.