Kinský dostal od fotbalistů CSKA čtyři góly

MOSKVA

Hned čtyřikrát v neděli viděl míč za svými zády český fotbalový brankář Antonín Kinský. Saturnu Moskevská oblast nepomohlo páteční odvolání trenéra Gadžiho Gadžijeva a fotbalistům CSKA Moskva v ruské lize podlehl 0:4. Po 17. kole je Saturn pouze dvě místa nad pásmem sestupu. Vedení v tabulce s přehledem uhájila Kazaň, která uštědřila ambicióznímu Zenitu Petrohrad výprask 4:1.

Antonín Kinský

Kinského v brance Saturnu překonal už v prvním poločase dvakrát Brazilec Vágner Love, pokaždé střelou z dálky, na niž si český brankář sáhl jen konečky prstů. Po poločase přidali další dvě branky ruští záložníci Mamajev a Aldonin. V týmu CSKA chyběl záložník Luboš Kalouda, který si v týdnu poranil tříslo a je po operaci.

Velmi podobné pocity zažíval v obraně Petrohradu o několik hodin později i Radek Šírl. Když se v 13. minutě trefil ukrajinský veterán Sergej Rebrov, dal Kazani už dvougólové vedení. Naději pro Petrohrad sice vzápětí vykřesal z penalty Timoščuk, jenže v 76. minutě ji definitivně pohřbila nová akvizice Zenitu, která svým příchodem nadělala hodně zlé krve ve francouzské lize.

Francouzský stoper Sébastien Puygrenier, jehož 28. července Rusové doslova vyfoukli před nosem St. Etienne, totiž na hřiště přišel až v 64. minutě, za dalších dvanáct už ovšem mířil opačným směrem. Útočníci Kazaně Rebrov s Bucharovem si jej totiž vodili tak dlouho, až neudržel nervy na uzdě a za ostrý faul se nechal vyloučit.

Kazaň už pak vedení nejen kontrolovala, ale ještě ho dokázala navýšit na konečných 4:1. Posila za 6,8 miliónu eur (asi 164 miliónů korun) se tak v prvním zápase Zenitu příliš nevyplatila.

Druhé místo už patří Dynamu Moskva, které zdolalo nejtěsnějším rozdílem silný Perm a vystřídalo jej v roli největšího pronásledovatele Kazaně.

Ruská liga - 17. kolo:
Dynamo Moskva - Perm 1:0, Kazaň - Petrohrad 4:1, Nalčik - Groznyj 2:0, Saturn MO - CSKA Moskva 0:4.