Vlček přispěl gólem k remíze Anderlechtu s Gentem

BRUSEL

Český fotbalový reprezentant Stanislav Vlček se v sobotu dočkal prvního gólu v sezóně. Jeho trefa ze sedmé minuty však stačila Anderlechtu Brusel jen k remíze 2:2 v utkání 2. kola belgické ligy s Gentem.

Kromě Vlčka, který odehrál první poločas, do hry zasáhli také další dva čeští reprezentanti. Záložník Jan Polák hrál do 87. minuty a v brance chytal Daniel Zítka.

Fotbalisté Standardu Lutych i ve druhém utkání sezóny nastříleli tři branky. Obhájce titulu si připsal výhru 3:0 nad Westerlo a ujal se vedení v tabulce. Dvěma góly k tomu přispěl konžský útočník Mbokani. V sestavě poraženého týmu se neobjevil český záložník Lukáš Zelenka.

Belgická fotbalová liga - 2. kolo:
Anderlecht - Gent 2:2, Beerschot - Dender 1:1, Charleroi - Roeselare 1:0, Kortrijk - Cercle Bruggy 2:1, Lokeren - Tubize 4:1, Mouscron - Mechelen 3:1, Standard Lutych - Westerlo 3:0.