Rubriky:

Evropské ligy

Zraněný brankář Rapidu Koch po útoku dělbuchem stále neslyší

25. srpna 2008 16:03 - VÍDEŇ

Brankář vídeňského Rapidu Georg Koch po nedělním útoku dělbuchem stále pořádně neslyší na pravé ucho, má poruchy rovnováhy, závratě a trpí šelestem. Gólmanův stav se nicméně oproti neděli rapidně zlepšil, dokonce po infuzi nemusel ani strávit noc v nemocnici a v pondělí přihlížel tréninku mužstva. Na hřišti se ale neobjeví minimálně dva týdny.

Šestatřicetiletý Koch utrpěl zranění v šesté minutě nedělního vídeňského derby. V jeho bezprostřední blízkosti explodoval dělbuch hozený ze sektoru fanoušků hostující Austrie. Hřiště opustil na nosítkách s tržnou ranou na uchu a poruchou krevního oběhu.

"Byl to pro mě šok," cituje gólmana internetová stránka klubu. "V kariéře už jsem pár vypjatých derby odehrál, ale nikdy jsem při takových akcích nebyl zraněn soupeřovým fanouškem."

Po pondělních dopoledních vyšetření bude muset v nejbližších týdnech docházet pravidelně na kontroly. Denně bude dostávat infuze, přesto není podle lékařů vyloučeno, že bude poruchou sluchu trpět doživotně.

Chuligána, který dělbuch na hřiště vhodil, zatkla policie bezprostředně po závěrečném hvizdu na základě záznamu z bezpečnostní kamery. Představitelé Rapidu pro něj požadují exemplární trest. "Liga má teď jedinečnou šanci konečně použít radikální opatření. Tihle lidé by měli dostat doživotní zákaz vstupu na stadióny," řekl trenér Rapidu Peter Pacult.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy