Soupeř fotbalistů Baníku prohrál v ruské lize derby s FK Moskva

MOSKVA

Generálka na čtvrteční zápas prvního kola Poháru UEFA v Ostravě se fotbalistům Spartaku Moskva nepovedla. Tým s českým reprezentantem Radoslavem Kováčem v sestavě v sobotu prohrál v ruské lize v derby na hřišti FK Moskva 1:2. Spartak tak nevyužil šanci přiblížit se v tabulce vedoucí Kazani a zůstal třetí s devítibodovým odstupem.

Hosté, které nový trenér mužstva Michael Laudrup zatím sledoval jen z tribuny, se přitom po čtvrthodině dostali do vedení gólem Ryžkova, navíc už předtím ve čtvrté minutě poslal Mozart míč z pokutového kopu vedle branky. Po poločase ale Bracamonte z další penalty vyrovnal a nedlouho poté zaskočil chorvatského gólmana Pletikosu střelou z dálky Ivanov.

Spartak nastoupil v sestavě Pletikosa - Stranzl, Fathi, Kováč, Šiškin - Filipenko, Mozart, Bystrov, Sajenko, Ryžkov (65. Maidana) - Dzjuba (64. Prudnikov).

Petrohrad tentokrát nastoupil bez Radka Šírla a na stadiónu Těreku Groznyj nastřílel domácímu celku čtyři góly, po dvouměsíční pauze se opět trefil i reprezentační útočník Andrej Aršavin. Saturnu Moskevská oblast vychytal výhru 2:0 nad Tomskem český brankář Antonín Kinský.